Cadılar Bayramı sofrası. Bunları Yediğinize İnanamayacaksınız.

Her yıl 31 Ekim tarihinde eğlenceli bayramlar arasında yer alan Pagan ve Hristiyan kökenli cadılar bayramı kutlanır. Evler süslenir, kostümler giyilir ve korkunç makyajlar yapılır. Peki yediğimiz şeyler her zamanki gibi mi olur? Tabii ki hayır. Yediğimiz şeyleri korkunç hale getirmek için Cadılar bayramı aperatif yiyeceklerin tariflerini sizler için derledik.

1) Cadılar Bayramı Kokteyli

Öncelikle kokteyli korkunç hale getirecek buzu nasıl yapacağınızdan başlayalım. İki adet plastik eldiveni içini su doldurup buzluya atın ve donmaya bırakın. Sıra kokteyli hazırlamaya geldi kendi zevkinize göre tariflere bakabilirsiniz.
Bir şişe şarabı büyük bir cam kaba koyun içerisine sprite, tarçın ve elma dilimleri ekleyin. Damak tadınıza göre oranlarını ayarlanabilirsiniz. Donmuş el buzlarınızı çıkarıp kokteylinizin içine atın. İşte hazır.

2) Tarçınlı Kurabiyeler

Kurabiye hamurunu hazırlayıp incecik açın ve üzerine küçük insan kalını basın. Fırına atıp kurabiyelerini pişirin. Pişmiş kurabiyelerinizin üzerine eritilmiş beyaz çikolata ve sütlü çikolata ile yüzünü çizin. Çikolata drajeleri ile kurabiye adamınızın düğmelerini yerleştirin. Yerleştirmek için biraz çikolata sıkıp üzerine drajeyi koyup donmasını beklemeniz yeterlidir.

3) RIP Pasta

Çikolatalı pastanızı yapın ve üzerine küçük çikolata parçacıkları dökün. Parmak şeklinde kurabiye yapıp tırnak kısmına badem yerleştirin. Kurabiyeler pişip pastanız hazır olduktan sonra pastanızdan el çıkmış gibi beş adet parmak kurabiyeyi pastanın üzerine yerleştirin.

4) Örümcek Kapkekler

Çikolatalı kapkeklerinizi hazırlayın ve pişmiş keklerinizin üzerine beyaz krema sıkın. Aldığınız oreo bisküvileri artadan açın ve kremanın tam ortasına koyun. Bisküvilerin üzerine kremadan küçük gözler yapın ve eritilmiş çikolata ile örümceğin bacakları ile örümceğin göz bebeklerini yapın. İşte şimdi örümcek kapkekler hazır.

5) Mumya Sosisler

İlk olarak uzun sosisleri haşlayın ve kenara koyun. Milföy hamurunu ince ince çizgiler halinde kesin ve haşlanmış sosislere mumya gibi sarın. Fırında kısa sürede hazır olacaktır. Hazır olan mumya sosislerin gözlerini susamdan veya ketçaptan yapabilirsiniz.

Yazar hakkında Tüm haberleri göster

ipek

Cevap ver

Email adresinizi yayınlamayacağız. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştirç

/* ]]> */